GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-09-2021 14:50   Güncelleme : 07-09-2021 14:50

Çorum Polis Okulu yapılacaktı... Son hali içler acısı...

Çeyrek asırdır sürüncemede bırakılan Çorum Polis Meslek Yüksek Okulu binası, adeta hayvan otlatma alanı ve ahır olarak kullanılıyor.

Çorum Polis Okulu yapılacaktı... Son hali içler acısı...

CHP Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, yaklaşık 27 yıl önce yapılan, şuanda adeta mandıra olarak kullanılan Polis Okuluyla ilgili 3 defa müjde verildiğini ancak hiçbir çalışma yapılmadığını belirterek, yöneticilere tepki gösterdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl ve Merkez İlçe Örgütü, 27 yıldır atıl vaziyette duran Polis Okulu inşaatında incelemelerde bulunarak basın açıklaması yaptı. CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız, beraberinde Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz ve parti yöneticileriyle birlikte yarım bırakılan, yıllardır bir çivi dahi çakılmayan ve çürüme aşamasına gelen Çorum Polis Meslek Yüksekokulu inşaatından hükümete seslendi.

YÜZDE 80’İ TAMAMLANDI AMA…

Tahtasız'ın verdiği bilgiye göre; 130 dönüm alana inşa edilen ve 5 bloktan oluşan okulun yüzde 80’i tamamlanırken, 2013 yılında Emniyet Genel Müdürlüğüne tahsis edilmesine rağmen bugüne kadar hiçbir gelişme yaşanmadı.

POLİS OKULU YERİNDE HAYVAN OTLATILIYOR

Atıl vaziyette bulunan okulun binasının etrafında vatandaşlar hayvan otlatıyor. Ayrıca binanın içerisinde koyun keçi pislikleri görülüyor. Bu durum binanın ahır olarak kullanıldığının bir göstergesi.

3 MÜJDE VAR, ORTADA ÇALIŞMA YOK

Bölgede incelemelerde bulunan CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız, gazetecilere yaptığı açıklamada bölge için hükümet yetkililerinin üç defa müjde verdiğini, ancak bugüne kadar hiçbir gelişme yaşanmadığını söyledi.

Tahtasız, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "130 dönüm alana inşa edilen proje 5 bloktan oluşmakta ve o yılların parasıyla 8 milyon lira harcanarak % 80’i tamamlanmasına rağmen kaderine terkedildi.

% 80’i tamamlanan bu binalar 7 Ekim 2013 tarihinde Emniyet Genel Müdürlüğüne tahsis edilmesine rağmen bu projeden bir sonuç alınamadı.Tarihin tozlu raflarına kaldırıldı.

Bu projenin akıbetini Sayın İçişleri Bakanımıza, Sayın Valimize ve Çorum Milletvekillerine soruyoruz. 27 yıldır çürümeye terkedilen bu proje ve bu binalarla ilgili düşünceleriniz nelerdir? Bu binalar ne olacak?

Çorum kamuoyu her açılışta, her toplantıda AKP İl Başkanının, Milletvekillerinin müjdelerini ve projelerini dinlemekte.

Çorum'da % 80’i tamamlanmasına rağmen Polis Meslek Yüksekokulu yapılamadı. Bunun yerine verilen ilk müjde 11 Aralık 2019 tarihinde AKP İl Başkanı Yusuf Ahlatcı ve AKP Milletvekili Ahmet Sami Ceylan’ın İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu ile yaptıkları görüşmede Çorum’a bir müjde verdiler. Önceden askeri kışla olarak kullanılan 20 dönümlük araziye Polis Moral Eğitim Merkezi yapacağını müjfeleyip 'Çorum’a hayırlı olsun' dediler. Bu proje de rafa kaldırıldı.

Aynı proje ile ilgili ikinci müjde 28 Mart 2021 tarihinde eski Çarşı Karakolu binası önünde verildi. Sayın Valimiz, AKP Milletvekilleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü İnşaat Emlak Daire Başkanı Ahmet Nehar Koçan ile birlikte Çorum'da yapılacak olan Polis Moral Eğitim Merkezini yerinde inceleyen heyet, en kısa sürede buranın ihalesinin yapılacağının müjdesini verdiler. Buranın ihalesi yapıldı mı? Yapılmadı ise ne zaman yapılacak? Çorum kamuoyu merakla bekliyor.
 
Çorum Polis Moral Eğitim Merkezi ile ilgile üçüncü müjde 25 Haziran 2021 tarihinde Çorum Melikgazi Kültür Merkezinin açılışında AKP Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan’ın yaptığı açıklamada verildi. Ceylan son müjdesinde İçişleri Bakanlığınca Çorum’a Çorum-Samsun Karayolu Bölge Trafik Şube Müdürlüğünün yanındaki 68 dönümlük alana Polis Moral Eğitim Merkezi inşa edeceklerini, burada beş yıldızlı 150 yataklı polis oteli, spor kompleksi, yüzme havuzu ve bahçesinde kır düğünü yapılacağını bildirdi.

HANGİSİNE İNANACAĞIZ?

Çorum kamuoyuna ve yetkililere soruyoruz; bu projede gelinen son durum nedir? Bu müjde olarak açıklanan projelerin hangisine inanacağız? Çorum halkının aklıyla alay etmeyin lütfen, yapacağınız projeleri açıklayın.

Devlet işi ciddiyet ister. Halkın parasını doğru zamanda doğru yatırımlara harcamanız gerekir. 84 milyonun alınterini heba etmeyin. Çorum Polis Moral Eğitim Merkezinin kaderi de 1994 yılında temeli atılıp 8 milyon lira harcanan, % 80’i tamamlandıktan sonra 7 Ekim 2013 tarihinde Emniyet Genel Müdürlüğüne tahsis edilmesine rağmen çürümeye terkedilen Polis Okulu projesi gibi olmasın.

Verdiğiniz sözlerin ve müjdelerin arkasında durun. Cumhuriyet Halk Partisi olarak vermiş olduğunuz bu sözlerinizin Çorum halkı adına takipçisi olacağız.”