SULUOVA
Giriş Tarihi : 02-10-2021 12:12   Güncelleme : 02-10-2021 13:42

Emekli ikramiyesiyle aldığı 27 koyunu çalındı

Amasya’nın Suluova ilçesinde emekli ikramiyesiyle aldıkları 27 koyunu çalındı.

Emekli ikramiyesiyle aldığı 27 koyunu çalındı

Evlerinin bahçesindeki ağılda eşiyle birlikte yetiştirdikleri 27 koyun 4 gün önce akşam saatlerinde çalındı. Sabah kalktığında ağılında koyunlarını göremeyen Uysal, durumu Suluova İlçe Emniyet Müdürlüğüne ihbar etti.

Bölgedeki güvenlik kameralarını inceleyip iz süren polisler bir kamyonete doldurulan koyunların Çorum’un Mecitözü ilçesi kırsalındaki yaylaya götürüldüğünü, oradan da Amasya’nın Göynücek ilçesine satıldığını tespit etti. Amasya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ve jandarma ekiplerinin de destek verdiği operasyonda koyunları çaldıkları belirlenen iki kişi gözaltına alındı.

Koyunlarını bulan polislere teşekkür eden Uysal, “Koyunları emekli paramla almıştım. Daha önce böyle bir şey başıma gelmemişti. Koyunlarımın bulunacağını da tahmin etmiyordum” dedi.

Olayın yaşandığı gece bahçede bağlı olan ‘Roly’ adlı köpeklerinin durumu sezip sık sık havladığını anlatan Ayfer Uysal da, “Misafirimiz vardı. Akşam yemeği yiyorduk. Koyunlarımızı da o anda çalmışlar. Köpeğimiz çok havladı ama dinlemedik” diye konuştu.

Koyunlarının bulunacağı umudunu hiç yitirmediğine değinen Uysal, "Helal mal olduğu için hayvanlarımızın geleceğine inanıyordum. Polisimiz çok titiz davrandı. Yüzümüzü güldürdüler. Sağ olsunlar” şeklinde konuştu.