GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-10-2021 09:54   Güncelleme : 13-10-2021 09:54

YEG Dernek Başkanı Seçildi

Leader Topluluğu Derneği Yönetimine Amasya’yı Temsilsen Göynücek YEG Dernek Başkanı Halil Alabuğa Seçildi.

 YEG Dernek Başkanı Seçildi

Leader Topluluğu Derneği Yönetimine Amasya’yı Temsilsen Göynücek YEG Dernek Başkanı Halil Alabuğa Seçildi.

02 Ekim 2021 Tarihinde Ankara Güdül’de gerçekleştirilen Avrasya Yerel ve Kırsal Kalkınma Derneği’nin genel kurul toplantısına Göynücek Yerel Eylem Grubu Derneği Temsilcileri de katılmıştır. 

Avrasya Yerel ve Kırsal Kalkınma Derneği ve Güdül Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, dernek Başkan Yardımcısı ve Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, dernek üyesi ve Ortaköy Belediye Başkanı Taner İsbir’in konuşmaları ve dernek yönetim kurulu üyesi Ayvansaray Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nde doktor öğretim üyesi Orhan Polat’ın 2021-2024 yılları arasında planlanan faaliyetler hakkında yaptığı bilgilendirme sonrası dernek organlarının seçimine geçilmiş ve dernek yönetim ve denetim kurulu asil ve yedek üyeler ile oluşturulan komisyon başkanları seçilmiştir. 

Avrasya ve Yerel Kalkınma Derneği’nin adı oy birliği ile LEADER Topluluğu Derneği olarak değiştirilmiştir.

LEADER Topluluğu’nun uluslararası kuruluşlara üye olmasına, uluslararası faaliyetlerde bulunmasına oy birliği ile kararlaştırılmış ve yapılması planlanan ana faaliyetler hakkında istişareler yapılmıştır.

Göynücek Yerel Eylem Grubu Derneği Başkanı Halil Alabuğa Yönetim Kurulu üyeliğine seçilirken, Göynücek YEG üyesi Amasya Çevre ve Şehircilik İl Md. Yardımcısı Osman Tok, Çevre ve Yenilenebilir Enerji Komisyon Başkanlığına seçilmiştir.

objektif