GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-10-2021 08:54

  Güncelleme : 21-10-2021 08:54

Yangında ağır yaralanan 3 yaşındaki çocuk kurtarılamadı

Sobadan çıkan yangında ağır yaralanan 3 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Yangında ağır yaralanan 3 yaşındaki çocuk kurtarılamadı

Tokat’ta 3 yaşındaki çocuk sobadan çıkan yangında ağır yaralanmasının ardından kaldırıdığı hastanede hayata tutunamadı. 

Bir çocuğun hayatına mal olan yangın Tokat'ın Örtmeliönü Mahallesi Şehit Muhittin Türk Sokak’ta meydana geldi. Alınan bilgiye göre; tek katlı ahşap evde dün akşam saatlerinde sobadan çıkan yangını mahalle sakinleri fark etti. Mahallelinin yangını itfaiye ekiplerine haber vermesi ile ekipler olay yerine hareket etti.

Evlerinde yangın çıkan Melih ve Yasemin çiftinin 2 çocuğundan 3 yaşındaki Ahmet Cebir Kılıç’ın yangının çıktığı oturma odasında olması nedeni ile panik yaşandı. Mahalle Muhtarı Ali Yirikoğlu, alevlerin arasına girerek çocuğu yaralı olarak kurtardı. Ağır yaralanan Ahmet Cebir Kılıç ambulansla Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne sevk edildi. Yapılan ilk müdahalenin ardından Ankara Şehir Hastanesi’ne sevk edilen çocuk yapılan tüm müdahalede rağmen kurtarılmadı. Çocuğun cenazesinin Çökelikkışla köyünde toprağa verileceği öğrenildi.

Muhtar Yirikoğlu, tüm çabalarına rağmen çocuğu kurtaramamanın üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi. Eve geldiğinde alevlerin camdan dışarı çıktığını fark ettiğini ifade eden muhtar Yirikoğlu, “Annesi feryat ediyordu, ilk seferde çocuğu kurtaramadım. Her taraf duman içinde idi cep telefonun ışığı ile içeri ikinci kez girdim. Çocuğu nasıl aldığımı bilmiyorum. Elinde yüzünde her tarafında yanıklar vardı. Çocuğu kurtardık ama hastanede vefat etti” diye konuştu.

tokathaber

Nurhan İçmez