GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-11-2021 21:41

  Güncelleme : 09-11-2021 22:57

Amasyalı Öğretmenden ATAM Marşı

Amasyalı Öğretmenden ATAM Marşı

Amasyalı Öğretmenden ATAM Marşı

Amasyalı Saliha Öğretmenden ‘Atam’ Marşı

Amasya’da bir lisede görev yapan anasınıfı öğretmeni Saliha Dönmez, Atatürk’ün vefatının 83. yıldönümü dolayısıyla söz ve müziği kendisine ait marş besteledi.

 

‘Atam’ marşının sergilenen koreografisinde minik öğrenciler, liseli gençler ve öğretmenler de yer aldı.

 

İlduş Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi uygulama anasınıfında görev yapan evli ve 2 çocuk annesi Dönmez, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 83. ölüm yıldönümü öncesi marş besteledi.

 

Okuldaki 150 öğrenci ve 10 öğretmenin de yer aldığı marşın klibi duygu yüklü görüntülerden oluştu.

 

Başöğretmen Atatürk’ü saygı ve minnetle andığını belirten Dönmez,

 

“Her 10 Kasım geldiğinde içimizde hüzünlü bir kalp çarpıntısı oluyor. Ben de yürekten hissettiğim bu duygularla marşı kaleme alıp besteledim” diye konuştu.

.'ATATÜRK'Ü ÇOK SEVİYORUZ'

Anaokulu öğrencilerinden Alperen Taşdemir (5), 'Atamız için gösteri yaptık. O çünkü dünyayı kurtardı. Atam Türkiye'yi bize armağan etti. Onu çok seviyoruz' dedi. Bir diğer öğrenci Elif Berra Köksal (5) ise, 'Mustafa Kemal Atatürk bizim gururumuzdur. Onu çok seviyoruz' diye konuştu.

MARŞIN SÖZLERİ

Atam Marşı'nın sözleri ise şu şekilde:

10 Kasım'da Türkiye'de bayrak yarıya indi/ Bir dünya lideri üzdü halkını gitti/ Atam yattığın yerde toprak tüy olsun sana/ Halkın Anıtkabir'de anılarınla baş başa./ Haydi, millet saygıya saat dokuzu beş geçe/ Cihan duysun sesimizi Türk Milleti birlikte/ Beden ölse kime ne, Atam yaşar kalplerde/ İsmidir dilimizde sonsuzluk denilince.