05 com tr Haber | Amasya Gazetesi - Son Dakika
HV
12 NİSAN Cuma 19:17

14 Mart Taşova Bamya Fiyatları

Amasya'nın Coğrafi İşaretli ürünü olan ve ipe dizilerek kurutulan çiçek bamyası piyasası ve fiyatı Amasya'nın Taşova İlçesinde belirleniyor. Taşova’nın kimliğiyle özdeşleşmiş çiçek bamyası, Taşova Kaymakamlığı ve Taşova Belediyesi logolarında bile yer alıyor.

TAŞOVA
Giriş Tarihi : 14-03-2024 12:04
 14 Mart Taşova Bamya Fiyatları

 Amasya'nın Coğrafi İşaretli ürünü olan ve ipe dizilerek kurutulan çiçek bamyası piyasası ve fiyatı Amasya'nın Taşova İlçesinde belirleniyor.  Taşova’nın kimliğiyle özdeşleşmiş çiçek bamyası, Taşova Kaymakamlığı ve Taşova Belediyesi logolarında bile yer alıyor.

  İlçe için önemli gelir kaynaklarından biri olan kurutulmuş çiçek bamyası, fiyatıyla dikkatleri üstüne çekiyor. Taşova’da yetişen çiçek bamyası Türkiye'nin dört bir yanından büyük ilgi görüyor. Fiyatıyla her zaman dikkat çeken çiçek bamyası için Taşova'da yıl boyu Pazar kuruluyor. Bu pazarda Tüm Türkiye'de geçerli olan taban piyasası ve fiyatı belirlenen bamya geçtiğimiz yıllarda çeyrek altınla yarışıyordu.

 14 Mart 2024 Perşembe günü Taşova’da kurulan bamya pazarında güzlek bamya 800TL ile 850 TL arasında alıcı bulurken, Kuru bamya 890tl ile 940 tl arası alıcı buldu.

 Her Perşembe günü Pazar fiyatını yayınladığımız bamya fiyatlarını sitemizden takip ede bilirsiniz.

Erhan GÜNDÜZErhan GÜNDÜZ

YORUMLAR
Reklamı Geç
Advert