Milyarlarca dolar değer biçilen ünlü sosyal medya devi Reddit’in halka arz oldu. Şirketin halka arz fiyatı 34 dolar ile en üst seviyeden fiyatlandırıldı.

  Dünyanın en popüler sosyal medya platformları arasında bulunan Reddit için beklenen gün geldi. Şirketin yıllardır hazırlandığı halka arz bugün resmen gerçekleşti. Reddit, “RDDT” ismiyle dün itibariyle New York Borsası’nda (NYSE) işlem görmeye başladı

 Halka arz, Reddit'e 6,4 milyar dolar değer biçti ve şirket ile satış yapan hissedarları için 748 milyon dolar topladı.19 yıllık web sitesi Reddit, halka arzını beklenen aralığın en üstü olan hisse başına 34 dolardan fiyatlandırdı.

 Reddit'in uzun zamandır beklenen halka açık bir şirket olma süreci iki yılı aşkın bir süredir devam ediyordu. Aralık 2021'de halka arz için 'gizlice' başvuruda bulundu, ancak Federal Rezerv'in niceliksel sıkılaştırması nedeniyle yaşanan hisse senedi düşüşü bir gecikmeye neden oldu.

 Reddit'in ilk defa halka arzı, yatırımcıların yumuşak iniş bahislerinin artması sayesinde halka arz piyasası için önemli bir test olacak.

Alternatif yatırım çözümleri firması Accelerate Financial Technologies'in CEO'su Julian Klymochko, "Reddit kötü işlem görürse, halka arz piyasasına gölge düşürecektir. Birçok şirket halka arz girişimlerine ara verecektir" ifadelerini kullandı.

 Ağustos 2021’de 10 milyar dolar değere sahip olan Reddit, halka açılırken değerlemesini 6.4 milyar dolar olarak belirledi.