Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

İlimiz Okullarından Büyük Başarı

50. TÜBİTAK Lise öğrencileri araştırma projeleri yarışması Türkiye finalleri 12 Nisan 2019 Cuma günü saat 10.00’da yapılan kapanış ve ödül töreniyle sona erdi.

İlimiz Okullarından Büyük Başarı
İlimiz Okullarından Büyük Başarı Umut Özsoy
Bu içerik 248 kez okundu.
Advert

 Bu yıl Türkiye genelinde 16679 proje başvurusu arasından 12 bölgeden 12 farklı kategoride seçilen en iyi 220 proje 08 - 12 Nisan 2019 tarihlerinde Ankara’da birbirleri ile kıyasıya yarıştı. 

 

 Samsun Bölge Finalinde Tarih kategorisinde bölge sergisine kalan 100 proje arasından “İki Gözüm İki Çeşme Tarihi Amasya Çeşmeleri” isimli projeyle birincilik elde eden Yavuz Selim SARIBAŞ - Emir Kürşat AKDENİZ, Yazılım kategorisinde “Kantinimde Sıra Yok - Süper Kantin” isimli projeleriyle birincilik elde eden Oğulcan AKBAŞ - Hakan Barış PAZAR Türkiye Finalinde büyük başarıya imza attı. 

 

 İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu; 2023 Eğitim Vizyonunun sabır, emek, samimiyet ve fedakârlık isteyen uzun bir süreci kapsadığını ve ilimizde eğitim öğretim konusundaki atılım stratejimizin yol haritasını belirginleştirdiğini  ifade etmektedir. Çocuklarımızın ihtiyaç duydukları alanlarda desteklendiğinde büyük başarılar elde edebilecekleri açıkça görülmektedir. Bu bağlamda çocuklarımızın bilimsel düşünme, tutum ve değerlerini her zaman olduğu gibi desteklemeye devam edeceğini ifade etmektedir.

 

 Bu duygu ve düşünceler ile TÜBİTAK 50. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Ankara Türkiye Finali’nde büyük başarılara imza atan proje sahibi okulların okul müdürü, danışman öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek başarılı çalışmalarının devamını diledi.

İlimiz Okullarından Büyük Başarı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X