Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Ziraat Odası Başkanı Öksüz; “Çiftçinin Yarasının Sarılmasını Bekliyoruz.”

Suluova Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Öksüz, 24-25 Mayıs tarihlerinde ilçe genelinde meydana gelen doğal afet nedeniyle 15 köyde ekili arazilerde hasar meydana geldiğini, büyük zarara uğrayan çiftçilerin yarasını devletten sarmasını beklediklerini belirtti.

Ziraat Odası Başkanı Öksüz; “Çiftçinin Yarasının Sarılmasını Bekliyoruz.”
Ziraat Odası Başkanı Öksüz; “Çiftçinin Yarasının Sarılmasını Bekliyoruz.” Ali Rıza Ağış
Bu içerik 162 kez okundu.
Advert

Afet sonrası oda üyeleri olarak olağan üstü toplandıklarını ve ilçede meydana gelen fırtına, dolu yağışı ve sel sebebiyle hasar tespit komisyonu kurduklarını ifade eden Öksüz, “yaptığımız ilk tespitler neticesinde ilçemize bağlı Salucu, Kurnaz, Karasu, Erarslan, Kulu, Deveci, Cürlü, Kapancıağılı, Çayüstü, Ortayazı, Ayrancı, Kılıçaslan, Kerimoğlu, Kanatpınar ve Erikli köylerinde şeker pancarı, buğday, elit, meyve, soğan ve mısır tarlaları büyük oranda zarar görmüştür. 15 Köyde yaklaşık 45-50 bin dönüme yakın arazi hasar görmüştür” dedi.

Ziraat Odası Başkanı Adnan Öksüz; “Yaşadığımız bu felaket, ekonomik anlamda zaten zor durumda olan çiftçilerimizin bir yıllık emeğini ve geleceğe dair beslediği umutları yerle bir etmiştir. Şimdi bizim ve temsilcisi olduğumuz Suluova çiftçisinin beklentisi devletimizin bu yarayı sarması, zarara uğrayan çiftçilerimizin zararlarının karşılanmasıdır. Bu talep devletine sadakatle bağlı olan Türk çiftçisinin hakkıdır diye düşünüyor ve baba bildiğimiz devletimizin hakkaniyetle bu yarayı saracağına inanıyorum.” 

Ziraat Odası Başkanı Öksüz; “Çiftçinin Yarasının Sarılmasını Bekliyoruz.”
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X