Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Gümüşhacıköy CHP İlçe Başkanlığı'ndan Basın Açıklaması

Gümüşhacıköy CHP İlçe Başkanlığı'ndan Basın Açıklaması

Gümüşhacıköy CHP İlçe Başkanlığı'ndan Basın Açıklaması
Gümüşhacıköy CHP İlçe Başkanlığı'ndan Basın Açıklaması Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

Gümüşhacıköy CHP İlçe Başkanlığı yaptığı açıklaması ;


"Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na bir mafya bozuntusu tarafından yapılan sözlü saldırıya cevap vermek için İl Başkanımız Sayın Turgay Sevindi, Milletvekilimiz Sayın Mustafa Tuncer,belediye başkanımız sayın Zehra Özyol, ilçe başkanlarımız, partililerimiz ve örgütümüzle birlikte basın açıklaması yaptık. 


BASINA VE KAMUOYUNA
Bugün burada İl başkanımız, Milletvekilimiz, belediye başkanımız ve hiçbir tehdide ve saldırıya boyun eğmeyen Cumhuriyet ve Atatürk sevdalıları ile yan yanayız, omuz omuzayız. 98’nci yaşını kutladığımız Türkiye Cumhuriyeti ile aynı yaşta olan, kurucu parti Cumhuriyet Halk Partisi’nin yöneticileri olarak, bugün, binlerce vatandaşımızın ortak duygularını dile getireceğiz. 
Ne yazık ki 17 Kasım Salı günü, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na, varlığını neye borçlu olduğunu çok iyi bildiğimiz, ismini dahi anmaya tenezzül etmeyeceğimiz bir cezaevi müdavimi ve mafya bozuntusu tarafından ağır ifadeler kullanılmış, ölüm tehditleri yapılmıştır. Bu fütursuz cesaret gösterisi, ülkedeki yönetim boşluğunun, devlet otoritesi eksikliğinin, kısacası bitmiş bir iktidarın mafya yapılanmalarından medet ummasından başka bir şey değildir. 
Açıkça ortaya çıkmıştır ki, Cumhur İttifakı’nın üçüncü ortağı Mafyadır.
Talimatlı tetikçiler, durumdan vazife dahi çıkaramazlar. Onların kulağına fısıldanır. O nedenle sözlerimizin muhatabı, kuşkusuz CHP çınarının altında esamesi bile okunmayacak küçükler değildir. Burada sözlerimizin muhatabı, Türkiye’yi 90’lı yıllarda olduğu gibi siyaset-mafya-ticaret ekseninde yönetmek isteyen iktidarsızlardır. Kimse yaşamaktan zevk aldığı karanlık dehlizlere, ülkeyi taşımaya çalışmasın. Ne güçleri ne de nefesleri yeter. Türkiye Cumhuriyeti, 2. Yüzyılına, safralarından arınmış bir halde girmeye hazırdır. Cumhuriyet Halk Partisi de Cumhuriyet’in kuruluşundan bugüne bunun kıymetini ruhunda yaşayan milyonlarca vatansever de size haddinizi bildirir. Değişim ve reform’ diyenlerin biraz samimiyeti varsa, bu fütursuza gerekli işlemlerin yapılması yönünde harekete geçmeleri gerekir.
 İçişleri Bakanı, bu tehdit karşısında hala sus-pus ise, ya devlet adamı değildir ya tetikçinin destekçisidir ya da her ikisi birdendir.
Sizden korkmadık ki, gölgenizden korkalım. Hala 90’lı yılların karanlık mafya düzeninin hayalini gören, son güncellemesi 30 yıl önce yapılmış antika mafyalardan medet ummak hangi aklın mucizesi acaba? Bu nasıl bir akıl tutulmasıdır? İktidarın samimiyetine turnusol kağıdı işlevi görecek bu olayı, takip edeceğiz. Olayın mümessillerini ise hep takip edeceğiz. Bu ülke; korkusuz, yüreği ülke sevgisiyle dolu, yarınlara umutla bakan milyonlarca aydınlık insanların vatanıdır. İşte bizi ayakta tutan da budur. 
Saray ve bekçisi unutmasın ki, biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün savaş meydanlarında kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi’yiz. Bu ucuz saldırılar tıpkı daha önce olduğu gibi bundan sonra da sadece mücadele azmimizi ve Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında, güçlü bir parlamenter demokrasiyle taçlandırmayı başaracağımıza olan inancımızı pekiştirir.
Biz ne emperyalizme, ne istibdada, ne de eşkıyaya pabuç bırakırız.  
Genel Başkanımız Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU yalnız değildir. 
Saygılarımla…
Hasan TOPAL
Cumhuriyet Halk Partisi Gümüşhacıköy İlçe Başkanı"

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X