Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Hamit Kaplan, Ölümünün 45. Yılında Mezarı Başında Anıldı

Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Hamamözü'nün ve ülkemizin gururu Hamit Kaplan, vefatının 45. yılında Hamamözün'de bulunan mezarı başında anıldı.

Hamit Kaplan, Ölümünün 45. Yılında Mezarı Başında Anıldı
Hamit Kaplan, Ölümünün 45. Yılında Mezarı Başında Anıldı Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Hamamözü'nün ve ülkemizin gururu Hamit Kaplan, vefatının 45. yılında Hamamözün'de bulunan  mezarı başında anıldı.

 

5 Ocak 1976'da Çorum'da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Hamit KAPLAN için Hamamözü mezarlığında  düzenlenen anma programına Hamamözü Kaymakamı Okan DAĞLI ,Belediye Başkanı Fatih BAYRAKDAR başta olmak üzere Amasya Milletvekilleri Hasan ÇİLEZ, Mustafa TUNCER,Türkiye Güreş Federasyonu Asbaşkanı ve Çevre, Şehircilik Bakanlığı Bakan Danışmanı Zeki GÜL,  Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Mahmut DEMİR, Siyasi Partilerin İl ve İlçe Başkanları,İl ve İlçe Kurum Amirleri,Hamit Kaplan’ın oğlu Atilla KAPLAN  ve sporcular katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'yla başlayan anma programı merhum Hamit KAPLAN'ın mezarına çiçek takdimi, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle devam etti.Programın ardından  protokol üyelerince Hamit Kaplan Müze evi ziyaret edildi.Müze ziyaretinin ardından  Hamit Kaplan Kapalı Spor Salonuna geçen Kayamakam Okan DAĞLI ve davetliler burada Türkiye Güreş Federasyonu Asbaşkanı ve Çevre, Şehircilik Bakanlığı Bakan Danışmanı Zeki GÜL tarafından Hamamözü Gençlik ve Spor Kulubü güreş takımına hibe edilen güreş malzemelerinin dağıtım törenine katıldılar.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X