Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Oflu; 'Sorunu Kaynağında Çözecek Mazeret Değil Maharet Üreteceğiz'

Oflu; 'Sorunu Kaynağında Çözecek Mazeret Değil Maharet Üreteceğiz'
Oflu; 'Sorunu Kaynağında Çözecek Mazeret Değil Maharet Üreteceğiz' Volkan Hamdi Yolaçan
Bu içerik 3729 kez okundu.
Advert

Amasya Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 13 Orman İşletme, 1 Fidanlık Müdürlüğü  tarafından yürütülen 2020 yılı ormancılık faaliyetleri ve gerçekleşmelerinin değerlendirildiği,2021 iş programı doğrultusunda başlatılan çalışmalar  ve yıl içerisinde izlenilecek yol haritasının belirlendiği toplantılar Amasya Orman İşletme Müdürlüğüyle tamamlandı.

Bölge Müdürü Halil Oflu başkanlığında Bölge Müdür Yardımcıları Mehmet Demirbağ, Gültekin Şenlikoğlu ve OYM Şube Müdürü Engin Keleş’in katılımıyla Amasya Orman İşletme Müdürlüğü sosyal tesislerinde gerçekleştirilen toplantı;

Amasya Orman İşletme Müdürü Uğur Tamer Çelik  tarafından işletme Müdürlüğü tarafından yürütülen   çalışmalar hakkında yapılan genel bir bilgilendirmenin ardından İşletme Şefleri tarafından şeflik bazında hazırlanan yıllık programları ve izlenecek yol haritası sunu eşliğinde anlatıldı.

Toplantının sonunda bölge Müdürü Halil Oflu tarafından 2020 yılı programında belirlenen hedeflere ulaşılması nedeniyle başarıya katkısı olan personele teşekkür belgeleri verildi.

Toplantının sonunda konuşan Bölge Müdürü Halil Oflu;

Bölge Müdürlüğümüze bağlı 13 İşletme 1 fidanlık Müdürlüğümüzde 2020 gerçekleşmelerini değerlendiğimiz 2021 yılı iş programları doğrultusunda yol haritamızı  belirledik.

Bu toplantılarımızla tüm sorumluluk sahamızın fotoğrafını çekmiş olduk.
Orman işletme şeflerimiz bizim uç beylerimizdir. En uç noktalara ulaşan elimiz, en uzakları gören gözümüzdür.

Bu mesleğe girdiğimiz günden itibaren, Allah sağlık verdiği ve görevimizi layıkıyla yaptığımız sürece 40 yıla yakın bir süre  bu dağlara, bu ormanlara hizmet etmekle görevliyiz.

Mesleğimiz, doğaya uygun, doğayla birlikte hareket etmeyi gerektirir.

Mesleğimiz itibariyle  zaman çok önemli ve değerlidir. Ormancılık faaliyetlerimiz takvime bağlıdır. Mevsim koşullarını kaçırdığımız  zaman, yaptığımızın işten verim almamız mümkün değildir.

Orman varlığımızı sağlıklı hale getirmek için gerçekleştirdiğimiz bakım çalışmaların sonucu olarak üretim gerçekleştirmekteyiz.
Başlangıç aşamamız damgadır. Damga faaliyetimizi bir yıl öncesinden tamamlamayı kendinize ödev edininiz. Yatırım programında bulunan tüm işler Mart ayı sonuna kadar ihale edilsin.

Sorunu kaynağında çözecek; Mazeret değil maharet üreteceğiz.

Hiç bir ormancılık faaliyetimizde ne zaman kaybına ve ne de değer kaybına tahammülümüz yok. 

Bölge Müdürlüğümüz bünyesinde çalışan her bir meslektaşımızın  görevini layıkıyla yapacağına güveniyor 2021 yılının hepimiz için sağlıklı huzurlu, mutlu başarılı ve bereketli bir yıl olmasını diliyorum.” dedi

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X