Kurban Bayramı'na sayılı günler kala milyonlarca emekliyi heyecanlandıran gelişme meydana geldi. İkramiyeler için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a rapor sunuldu.

Emekliler, seyyanen maaş zam beklentisiyle umutlanmışken, seyyanen zammın gerçekleşmeyeceği bilgisiyle yıkılmıştı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, beklentilerin karşılanmayacağını duyurmuştu.

Bunun üzerine, emeklilerin gözleri bayram ikramiyesine çevrildi. Kurban Bayramı yaklaşırken, emekliler için bayram ikramiyesi konusunda dikkatler yoğunlaştı.

Emeklilerin refahını artırmak amacıyla başlatılan bayram ikramiyesi uygulaması, her yıl Ramazan ve Kurban Bayramları'nda emeklilere ve hak sahiplerine ödemeler yaparak devam ediyor.

İlk olarak 2018'de 1000 lira olarak başlayan ikramiye, 2021'de 1100 liraya, 2023'te 2 bin liraya yükselmişti ve bu yıl %50 artışla 3 bin liraya çıkmıştı. SGK, bu Ramazan Bayramı'nda toplam 15,3 milyon emekli ve hak sahibine 41,3 milyar lira ikramiye ödediğini açıklamıştı.

İKRAMİYELER İÇİN ERDOĞAN’A RAPOR SUNULDU

Şimdi milyonların dikkati Kurban Bayramı ikramiyelerine çevrildi. Bayram ikramiyesi konusunda heyecan verici bir gelişme yaşandı. Kurban Bayramı’na sayılı günler kala, emeklilerin beklediği Kurban Bayramı emekli ikramiyesi için flaş bir iddia ortaya atıldı.

Hükümet kaynakları emeklilerin refahını artırmak amacıyla yapılan çalışmaların devam ettiğini vurgularken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bayram ikramiyelerinin enflasyon karşısında değer kaybetmemesi için artırılması gerektiği yönünde bir rapor sunulduğunu belirtti.

KURBAN BAYRAMI İKRAMİYESİ NE ZAMAN HESABA YATACAK?

Kurban Bayramı ikramiyelerinin ne zaman hesaplara yatırılacağı da merak konusu oldu. Bu yıl Kurban Bayramı 16 Haziran tarihine denk geliyor ve ikramiyelerin bayrama 1 hafta kala ödenmeye başlanması bekleniyor.

Erdoğan'a rapor sunuldu: Emekli bayram ikramiyesinde heyecanlandıran gelişme 8

KİMLER BAYRAM İKRAMİYESİ ALACAK?

Bayram ikramiyeleri sadece emeklilere değil, aynı zamanda diğer hak sahiplerine de veriliyor. Dul ve yetim maaşı alanlara hisse oranına göre ikramiye ödenirken, yaşlılık maaşı alanlar, şampiyon sporcular, şehit yakınları, gaziler, terörden zarar gören sivil vatandaşlar ve güvenlik korucuları da bayram ikramiyesi alacaklar arasında yer alıyor.