Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Recep Tayyip Erdoğan Amasyalılar'a Seslendi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yavuz Selim Meydanı'nda düzenlenen mitinge katılarak, vatandaşlara hitap etti.

Recep Tayyip Erdoğan Amasyalılar'a Seslendi
Recep Tayyip Erdoğan Amasyalılar'a Seslendi Umut Özsoy
Bu içerik 256 kez okundu.
Advert

  Erdoğan konuşmasında; “Bir asır sonra Amasya yeniden bir tarih yazmaya hazırlanıyor mu? Öyleyse şimdi öyle bir cevap verin ki içeride ve dışarıda duymayan kalmasın. 31 Mart’ta istiklaline ve istikbaline, ülkeye ve şehre, milli irade, demokrasi ve kalkınmaya, hizmet siyasetine, gönül belediyeciliğine sahip çıkıp çıkacak mısınız? CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “17 senedir ne yaptınız?”  diyor. Şimdi size ekranda gösterdiğim sadece Amasya’ya yaptıklarımızın bir kısmı, Türkiye’ye değil. Bay Kemal, senin bunlardan haberin var mı? Biz 17 yılda Amasya’ya sadece 10,2 katrilyon tutarında yatırım yaptık, bin 239 yeni derslik inşaa ettik ve bugün 18 bin öğrenciye, 591 öğretim üyesine sahip Amasya Üniversitesi’ni de şehre kazandırdık. Bu yıl içinde Merzifon ve Gümüşhacıköy’de 300’er kişilik yüksek öğrenim yurtları ile bir kaç yıla kadar da 750 kişilik bir yüksek öğrenim yurdunu daha açacağız. Amasya, Merzifon ve Suluova’ya gençlik merkezleri ile kente 2 bin 500 kişilik spor salonu inşa ettik, Merzifon’a yapılacak spor salonu ihalesi ise devam ediyor.  Amasya’ya Sofular Millet Bahçesini kazandırmak için çalışıyoruz. Amasyalı ihtiyaç sahiplerine, şehit yakınlarımıza, engellilerimize toplam 826 trilyon tutarında sosyal yardım yaptık. 300 yataklı Amasya Devlet Hastanesi ve 150 yataklı Merzifon Karamustafa Paşa Devlet Hastanesi’nin de aralarında olduğu 10 hastane ile toplam 19 tesisi şehre kazandırdık.” dedi.

 Konuşmasının ardından belediye başkan adaylarıyla vatandaşları selamlayan Erdoğan, bu sırada vatandaşlara içerisinde çay olan kenevirden dokunmuş bez çanta dağıttı.

Recep Tayyip Amasyalılara Seslendi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X